Výroční konference Euregia Egrensis

Výroční konference Euregia Egrensis se uskutečnila v pátek 19. dubna od 10 hodin ve Fichtelgebirgshalle ve Wunsiedlu. Letos ji připravilo bavorské Euregio a měla volnější formát. Událost odstartovalo fórum kontaktních partnerů a u informačních stolů se debatovalo na téma projektu „Jazyk sousedů od začátku“, kultura a cestovní rucha financování projektů. Slavnostní projev přednesl prezident Euregia Egrensis Bavorsko pan Peter Berek. Následovala panelová diskuze zástupců Euregia z České republiky, Saska/Durynska a Bavorska a  politický podnět od Dr. Gerharda Hoppa, poslance bavorského parlamentu. Pan poslanec ve své řeči zdůraznil, že "Po pádu Železné opony před téměř 35 lety se oblast Euregia přesunula z okraje do centra Evropy a v posledních desetiletích se vyvinula ve společný hospodářský a životní prostor. Naší snahou je, abychom dosáhli ještě většího povědomí o příhraničním regionu v hlavních městech," řekl pan Hopp. 

Mnoho partnerů všech tří Euregií nabídlo pohled na praktickou realizaci německo-české spolupráce, mohli načerpat nové nápady v diskuzích a sdílet své zkušenosti se všemi přítomnými. Mezi účastníky byli zastoupeny: GeoPark Bavaria-Bohemia, Centrum Bavaria Bohemia, Bärnau History Park, EgroNet a přeshraniční místní dopravní systém, Turistický svaz Vogtland, Tandem-Koordinační centrum německo-české výměny mládeže, Bavorská nadace výměny mládeže, Klub česko-německého partnerství, Eurocentrum Karlovy Vary, EUROPE DIRECT Vogtland, AGJF Sasko eV. 

Výroční konference Euregia Egrensis byla úspěšná a jistě přinesla mnoho inspirace a nových poznatků pro všechny zúčastněné. Těšíme se na další setkání a společné projekty v budoucnu.

Další aktuality a novinky

Euregio Egrensis
Aktuální vydání zpravodaje ...číst dále
Euregio Egrensis
V knihovně v Ústí nad Labem se v pondělí 29. dubna sešli zástupci předškolních zařízení a zájemci o předškolní vzdělávání v jazyce ...číst dále